Sdružení výrobců pro ploché střechy

Systémová řešení plochých střech pro návrh,
realizaci a kontrolu provedení

Aktuality

12. 11. 2019

Semináře 2019

V měsíci říjnu a listopadu 2019 proběhly v Česku odborné semináře pořádané Sdružením výrobců pro ploché střechy.

Odborné semináře se uskutečnily v Praze, Brně a Ostravě za vysoké účasti posluchačů z řad projektantů, realizačních firem a prodejců. Tématem seminářů byla systémová řešení plochých střech na trapézovém plechu a představení novinky - pomůcky pro navrhování střech - Generátor systémových střešních skladeb, který představil Tomáš Gajdzica ze společnosti EJOT CZ, s.r.o.  

Tento generátor umožní rychle navrhnout a sestavit plně funkční systémovou střešní skladbu se všemi nezbytnými doplňky a je garancí správného postupu od návrhu až po realizaci. Kofigurátor umožňuje volit pouze vhodné kombinace jednotlivých součástí střešního souvrství a výběr materiálů s jasně deklarovanými vlastnostmi. Stává se tak přínosným nástrojem pro navrhování a realizaci plochých střech. Novinka byla prezentována rovněž na Slovensku v rámci seminářů organizovaných Cechem strechárov. Bližší informace najdete rovněž v článku "Generátor systémových střešních skladeb". 

Po uvedení generátoru systémových skladeb následovaly přednášky jednotlivých členů Sdružení - výrobců a dodavatelů plechů, izolací, fólií i pásů, spojovacích materiálů a odvodňovacích systémů.

Kovové profily představily problematiku řešení lehkých střešních plášťů z pohledu nosného podkladu - trapézového plechu. Systémová řešení střech z hlediska tepelného, protipožárního i akustického pomocí nehořlavých izolací z kamenné vlny prezentovala společnost ROCKWOOL, s důrazem na požární bezpečnost budov. Součástí seminářů byly ukázky realizací z praxe včetně ukázek spádování plochých střech systémem ROCKWOOL ROCKFALL. Téma návrhu tloušťky tepelné izolace dle platné normy a řešení spádování plochých střech prezentovala i firma PUREN. Ukázky řešení detailů v praxi týkajících se  pokládky hydroizolačních fólií představila společnost Fatra, a.s. Problematice návrhu a provádění střech s bitumenovými hydroizolačními pásy se věnovala firma AXTER CZ. Společnost EJOT CZ, s.r.o. přiblížila otázku mechanického kotvení střešních plášťů, certifikace a zkoušek. Semináře byly ukončeny tématem řešení odvodnění plochých střech a hospodaření s dešťovou vodou, kterou prezentovala firma TOPWET s.r.o.

Členové sdružení

Rockwool
Puren
Axter
Fatra
Ejot
TopWet
Přidružení členovéAwalKovové profily

Kontaktujte nás

Napište nám, brzy se ozveme!
Formulář

Odesláním souhlasím se zpracováním poskytnutých údajů za účelem komunikace se sdružením Sdružení plochá střecha.

Kontaktní informace

icon

kontaktní osoba
Dr.-Ing. Petr Jůn

icon

+420 777 585 910

icon

petr.jun@axter.info

icon

http://www.axter.info/

icon

kontaktní osoba
Ing. Tomáš Gajdzica

icon

+420 602 232 568

icon

tgajdzica@ejot.cz

icon

www.ejot.cz

icon

kontaktní osoba
Ivan Kučera

icon

icon

ivan.kucera@fatra.cz

icon

www.fatrafol.cz

icon


Ing. Miloš Lebr

icon

+420 603 851 919

icon

lebr@kovprof.cz

icon

www.kovprof.cz

icon

Tajemník sdružení
Ing. Luděk Kovář

icon

+420 725 338 887

icon

kovar@puren.cz

icon

www.puren.cz

icon


Ing. Halina Kučerová

icon

+420 606 700 614

icon

halina.kucerova@rockwool.com

icon

www.rockwool.cz

icon

kontaktní osoba
Ing. Lukáš Kopecký

icon

+420 722 451 281

icon

lukas.kopecky@topwet.cz

icon

www.topwet.cz

Systémová plochá střecha
Rockwool
Puren
Axter
Fatra
Ejot
TopWet
 preloader